Buďte první – Přispějte na dostavbu Jedličkova ústavu.

STUDEO

Vzdělávací centrum Studeo umožní lidem s hendikepem na sobě pracovat. Pomozte nám vybudovat unikátní vzdělávací centrum pro lidi se speciálními potřebami.

Tříletou sbírku pořádá zapsaný spolek TAP ve spolupráci s kapelou The Tap Tap, Jedličkovým ústavem a MHMP.


Máme silnou vůli

Život s hendikepem vyžaduje silnou vůli a často i odbornou asistenci.

Podpořte nás v duševním rozvoji a úsilí stát se pro společnost skutečně potřebnými!

Zdeněk Krupička, reprezentant ČR ve sledge hokeji, hráč florbalu, akrobat (Foto: Ladislav Polnický)


Přispět

Hendikep silných
- všichni čekají, že neselžou
Výhoda slabých
- nikdo nečeká, že uspějí

Vzdělávací centrum pro lidi s postižením

S lidmi se zdravotním postižením musí pracovat ti nejlepší učitelé, kteří dokáží rozpoznat a rozvíjet schopnosti studentů. Jen tak se jednou lidé s hendikepem sami budou moci stát pedagogy, právníky, vědci, politiky, IT odborníky, zkrátka specialisty ve zvolených oborech. A to je smyslem a náplní vzdělávacího centra STUDEO.

V kombinaci s využitím rozvinutých technologií jako kompenzačních pomůcek tak vznikne unikátní vzdělávací systém pro lidi se speciálními potřebami.
Pilotní projekt již osm let probíhá v provizorních prostorech partnersky poskytnutých Jedličkovým ústavem. Jedním z nejvýraznějších výstupů vzdělávacích kurzů STUDEA je kapela The Tap Tap, složená ze studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu.

www.studeo.cz

Přispět

Naše příběhy

Ještě že mám
odmaturováno

Jiří Holzmann si s The Tap Tap zazpíval po boku Dana Bárty, Kamila Střihavky, Vojty Dyka, Matěje Rupperta nebo Davida Kollera a ve zpěvu se stále zlepšuje a vzdělává. Dlouhodobě také navštěvuje kurz práce s hudebním softwarem.
Ladislav Angelovič je velmi talentovaný moderátor. Má schopnost říkat věci stručně, jasně a tak, že prostě "sedí". Pracuje jako tiskový mluvčí občanského sdružení TAP. Je studentem filozofie na pražské UK.

A teď se chystáme
do Ameriky

Honza Macháček doslova žije muzikou. Přesto, že špatně slyší, dobře intonuje a v The Tap Tap už i zpívá.
Petr Tomek je velký hudební talent a zvládá již suveréně několik písniček TTT na klávesy.
Vítek Feller opravdu není v Tap Tapu nováčkem. Stejně jako jeho kolegové je velmi hudebně disponovaný. Občas si něco nepamatuje, ale v kapele se nedochvilnost a neplnění slibů netoleruje a Vítek i v těchto oblastech udělal velmi výrazné pokroky.

Zažili jsme spoustu
společných koncertů

Petr Burda prošel kurzem perkusivních bicích nástrojů, žurnalistiky a angličtiny. Chce být sportovním redaktorem.
Jana Augustinová má výborné výsledky jako lektorka studentů s poruchami soustředění a v lehkém pásmu autismu. Baví jí management a PR.


The Tap Tap

Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 14 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v Českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí.

Moskva, Londýn, Státní opera Praha.

Titulní píseň Moje volba k našemu novému stejnojmennému CD doprovází krátký sestřih z našich domácích i zahraničních koncertů.


Řiditel autobusu

Úspěšný klip The Tap Tap s hostujícími zpěváky Vojtou Dykem, Xindlem X a Danem Bártou. Vznik písně byl inspirován peripetiemi bubeníka kapely při cestování MHD. (2.323.407 zhlédnutí na YouTube)

Konec světa – zrušeno

Klip vzniknul v přímé souvislosti s v roce 2012 realizovaným Koncertem proti konci světa. Svět tehdy opravdu neskončil.
www.thetaptap.cz | www.youtube.com/thetaptap

Jak přispět

30 Kčjednorázově

Jednorázová DMS

Cena DMS je 30 Kč.
STUDEO obdrží 28,50 Kč.

30 Kč každý měsíc

Roční podpora DMS

1 DMS ve výši 30 Kč
každý měsíc po dobu 1 roku.

až 20% slevaV e-shopu kapely The Tap Tap

Trvalý příkaz

Přispívejte pravidelně.
V rozsahu 100 Kč až 100 mil. Kč


Něcoza něco

Benefity

Za svůj příspěvek dostane náležitou odměnu.
Od placky až po koncert Kapely The Tap Tap na Vaší zahradě.
Vyberte si z bohaté nabídky.

Stav sbírky

(ke dni 18. 11. 2016)


Cílová částka100.000.000 
Vybráno3.113.195 
Zbývá vybrat96.886.805 

Sbírku již podpořili. Přidejte se i Vy.

5.000.000 Kč
Ing.Bc. Miloš Šimek 10.000 Kč
František Dřevojan100 Kč
ing. Marcela Prokopová5.000 Kč
Sbírka zaměstnanců17.328 Kč
B’nai B’rith Renaissance10.000 Kč
Č.V.PROTOTYP s.r.o.10.000 Kč
SOŠ a SOU, Mladá Boleslav, Jičínská 7624.000 Kč
Děkujeme České televizi za spotovou kampaň. Kč
Přispět

Pokud si přejete být uvedeni ve veřejném seznamu dárců, napište nám na info@sbirkajus.cz.

Pro identifikaci uveďte své jméno / název společnosti (logo) a číslo účtu, ze kterého byla částka odeslána. Na výši daru nezáleží, vážíme si každého příspěvku.

Transparentní sbírkový účet

Tradice a důvěra

Mgr. Petr Hrubý, ředitel JÚŠ


Jedličkův ústav a školy

Jsme příspěvková organizace fungující již od roku 1913, která poskytuje školské a sociální služby mladým lidem s tělesným postižením po dobu jejich školní docházky a během přípravy na budoucí povolání. Najdete nás na pražském Vyšehradě (mapa a virtuální prohlídka areálu). Důraz klademe na vhodné vzdělávání, komplexní rozvoj dovedností a celkovou rehabilitaci. Naším cílem je co nejlepší integrace našich absolventů do běžného života a přirozeného sociálního prostředí. Naše služby poskytujeme přibližně dvěma stovkám dětí a mladých lidí, kteří denně navštěvují naše bezbariérové školy, bydlí celý týden v našich domovech nebo chodí do běžných škol v místě bydliště.
V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2
www.jus.cz

Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D., ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Ministerstvo školství

The Tap Tap mám ráda, z mnoha důvodů. Jsou skvělí, vtipní, hezky hrají a jak říká jejich kapelník Šimon Ornest – umějí hrát i s hůř rozdanými kartami. A to umí málokdo! Ráda jim tudíž vyjadřuji svůj respekt a podporu na těchto webových stránkách a kdykoliv budu mít možnost, kdekoliv to zopakuji.

The Tap Tap rádo pomůže i MŠMT finančně, aby podpořilo jejich úžasné divadelní představení. Pokoušíme se společně s Magistrátem a MF najít i další prostředky na potřebnou dostavbu areálu Jedličkova ústavu, na níž nedávno na svém mikulášském benefičním koncertu skupina vybrala již základ. Vedle myšlenky společného vzdělávání, které se snažím prosadit, budeme totiž vždy potřebovat instituce jako je Jedličkův ústav – s dlouholetou tradicí a schopností věnovat se těm, kteří to potřebují. A The Tap Tap v tom sehrává významnou roli!


Karmelitská 7, 118 12 Praha 1
www.msmt.cz

Šimon Ornest, předseda o. s. TAP, dirigent a kapelník skupiny The Tap Tap

Zapsaný spolek TAP

Úspěch těch, kteří na první pohled překonávají větší překážky než většina ostatních je skvělým příkladem nejen pro další lidi s postižením, ale i pro celou společnost. Máme velkou radost, že právě na činnosti kapely The Tap Tap můžeme atraktivním a zábavným způsobem ukazovat, že i s hůře rozdanýma kartama se dá vyhrávat, když se člověk nevzdá.
Smyslem a náplní činnosti Zapsaného spolku TAP, který vedu, je péče o rozvoj dovedností a schopností osob se zdravotním postižením a podpora jejich přípravy na budoucí uplatnění na trhu práce.
V úplném základu se řídíme dvěma základními pravidly – chodíme včas a plníme to, co slíbíme.
Projekt vzdělávacího centra STUDEO doplňuje a rozšiřuje vzdělávací systém Jedličkova ústavu a škol s důrazem na sociální dovednosti a konkurenceschopnost všech svých absolventů.


Na Pankráci 13, 140 00 Praha 4
www.os-tap.cz


×

18. 11. 2016 skončila tříletá sbírka na dostavbu Jedličkova ústavu a škol

Moc děkujeme všem, kdo přispěli.

Společně se nám podařilo podpořit Magistrát hl. m. Prahy v rozhodnutí rozšířit a zkvalitnit služby Jedličkova ústavu. Finance na dostavbu jsou odsouhlaseny radou MHMP a alokovány pro tento účel.

Nyní s architekty z firmy Intar dokončujeme projekt pro výběrové řízení na dodavatele služeb (stavební firmu).

Vzhledem k tomu, že dostavěno by mělo být v roce 2021, chceme prostředky ze sbírky využít k rozjezdu a vybavení bezbariérového nahrávacího studia v současné zkušebně The Tap Tap. S vybavením se následně přesuneme do speciálních prostor v nové budově.