Buďte první – Přispějte na dostavbu Jedličkova ústavu.

STUDEO

Vzdělávací centrum Studeo umožní lidem s hendikepem na sobě pracovat. Pomozte nám vybudovat unikátní vzdělávací centrum pro lidi se speciálními potřebami.

Tříletou sbírku pořádá zapsaný spolek TAP ve spolupráci s kapelou The Tap Tap, Jedličkovým ústavem a MHMP.


Máme silnou vůli

Život s hendikepem vyžaduje silnou vůli a často i odbornou asistenci.

Podpořte nás v duševním rozvoji a úsilí stát se pro společnost skutečně potřebnými!

Zdeněk Krupička, reprezentant ČR ve sledge hokeji, hráč florbalu, akrobat (Foto: Ladislav Polnický)


Přispět

Hendikep silných
- všichni čekají, že neselžou
Výhoda slabých
- nikdo nečeká, že uspějí

Vzdělávací centrum pro lidi s postižením

S lidmi se zdravotním postižením musí pracovat ti nejlepší učitelé, kteří dokáží rozpoznat a rozvíjet schopnosti studentů. Jen tak se jednou lidé s hendikepem sami budou moci stát pedagogy, právníky, vědci, politiky, IT odborníky, zkrátka specialisty ve zvolených oborech. A to je smyslem a náplní vzdělávacího centra STUDEO.

V kombinaci s využitím rozvinutých technologií jako kompenzačních pomůcek tak vznikne unikátní vzdělávací systém pro lidi se speciálními potřebami.
Pilotní projekt již osm let probíhá v provizorních prostorech partnersky poskytnutých Jedličkovým ústavem. Jedním z nejvýraznějších výstupů vzdělávacích kurzů STUDEA je kapela The Tap Tap, složená ze studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu.

www.studeo.cz

Přispět

Naše příběhy

Ještě že mám
odmaturováno

Jiří Holzmann si s The Tap Tap zazpíval po boku Dana Bárty, Kamila Střihavky, Vojty Dyka, Matěje Rupperta nebo Davida Kollera a ve zpěvu se stále zlepšuje a vzdělává. Dlouhodobě také navštěvuje kurz práce s hudebním softwarem.
Ladislav Angelovič je velmi talentovaný moderátor. Má schopnost říkat věci stručně, jasně a tak, že prostě "sedí". Pracuje jako tiskový mluvčí občanského sdružení TAP. Je studentem filozofie na pražské UK.